​مکان شما در سایت:

خدمات نرم افزاری  >  نرم افزار آپدیت ECU

آپدیت ECU 

شرکت پژو در راستای کسب رضایت مشتریان خود، اقدام به ارایه نرم افزارهای جدیدتر و رفع مشکلات قبلی گزارش شده بر روی خودروهای خود می نماید. این نرم افزارها شامل به روزرسانی ECUهای مختلف است که امکانات جدیدی به خودروها اضافه می نماید.
مدلهای مختلف خودروهای 206 و 206SD و 207i دارای ECUهای متفاوتی می باشند که هر کدام از آنها قابلیت آپدیت شدن و به روزرسانی را دارا می باشند.
در برخی موارد علت ارایه این آپدیتها توسط پژو نقص فنی در خودروها است که در بعضی از آنها، ایران خودرو در فراخوانهایی با آپدیت ECU مشکل را برطرف کرده است. به عنوان نمونه می توان به ایراد چوب کردن ترمز هنگام سرد بودن خودرو بر روی خودروهای اتوماتیک اشاره کرد که با آپدیت ECU این خودروها مشکل تا حدود زیادی برطرف می گردد.
برخی ایرادات دیگر نیز وجود دارند که با آپدیت ECU برطرف خواهند شد. مثلاً روشن ماندن دایمی چراغ چک موتور در پشت آمپر به دلیل ایراد دریچه گاز در خودروهای 1600 دارای دریچه گاز پلاستیکی. در اینگونه موارد معمولاً ایراد از طریق تعویض دریچه گاز برطرف می گردد، درصورتیکه به عنوان اولین مرحله اشکال یابی، می بایستی ابتدا ایراد نرم افزاری برطرف شده و درصورت برطرف نشدن مشکل اقدام به تعویض دریچه گاز گردد.
علت دیگر ارایه نرم افزار جدیدتر، بهبود شرایط کارکرد موتور و بهینه سازی مصرف سوخت است.
در کل ممکن است برای کلیه خودروهای تولیدی، نرم افزار جدیدتری توسط پژو ارایه شده باشد که ابتدا می بایستی توسط دستگاه مخصوص دیاگ پژو-سیتروئن چک شده و درصورت وجود نرم افزار جدیدتر، به روزرسانی شود.

نحوه نصب
نصب نرم افزار بدون دستکاری و باز کردن ECU بوسیله تجهیزاتی خاص و فقط از طریق اتصال به پورت دیاگ خودرو (OBD-II) انجام خواهد شد. به همین دلیل گارانتی خودرو نیز محفوظ مانده و نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت.
​​​​​​​
سلامت فنی خودرو
​​​​​​​
قبل از هر چیز از سلامت فنی خودروی خود مطمئن شوید. درصورت نقص فنی هر چند کوچک در خودرو(اعم از عدم کارکرد صحیح یا کثیفی انژکتورها، برق رسانی کویل، شمعها، تایم نبودن تسمه تایم و ...) این نرم افزارها نمی توانند به خوبی عمل کنند و تاثیر موردانتظار چشمگیر نبوده و یا اثرگذار نخواهد بود.در اینصورت خودرو دارای نقص مکانیکی بوده و این موضوع مانع از عملکرد صحیح و اثربخشی مفید نرم افزار می گردد.
برخی از اشکالات فنی که می تواند در این مورد تاثیرگذار باشد:

 • عدم کارکرد مطلوب دریچه گاز

 • عدم کارکرد صحیح یا کثیفی انژکتورها

 • مشکل در برق رسانی کویل

 • مناسب نبودن و یا عمر بالای شمعها

 • تایم نبودن تسمه تایم

 • و ...

اگر احساس می کنید خودروی شما نسبت به سایر خودروهای مشابه از ضعفهای حرکتی برخوردار است، ابتدا با تست تعویض قطعات مختلف از صحت عملکرد بخشهای مکانیکی و برقی آن اطمینان حاصل کرده و پس از رفع مشکل و نرمال شدن خودرو، اقدام به نصب نرم افزارهای جدید نمایید.

موتورهای 1600 سی سی

متناسب با نوع دریچه گاز، نرم افزاری جداگانه بر روی ECU موتور نصب می باشد. این نرم افزارها قابل ارتقا به نسخه جدیدتری است.
توجه: برای اطلاع از نوع دریچه گاز خودروی خود، به توضیحات مندرج در صفحه انواع دریچه گاز مراجعه نمایید.

 • قابلیتهای مشترک این نرم افزارها بدین شرح هستند:

 • بهبود عملکرد شتاب و کشش موتور

 • بهینه تر شدن مصرف سوخت

 • رفع تاخیر پدال گاز در هنگام شروع به حرکت (علی الخصوص هنگام روشن بودن کولر)


رفع ایراد چوب کردن ترمز هنگام سرد بودن موتور برای خودروهای مجهز به گیربکس اتوماتیک

نرم افزار آپدیت دریچه گاز پلاستیکی
این نرم افزار برای رفع خطای دریچه گاز و بهبود عملکرد شتاب و کشش خودرو موثر است. در خودروهای مجهز به دریچه گاز پلاستیکی مدل 89 و اوایل 90 مشاهده می گردد که چراغ چک در پشت آمپر به علت خطای دریچه گاز روشن شده و به هیچ عنوان رفع نمی گردد. این آپدیت جهت رفع این مشکل در قدم اول توصیه می گردد و در قدم بعدی درصورت عدم رفع مشکل، دریچه گاز باید تعویض گردد.
نکته: عمده خودروهای دارای دریچه گاز پلاستیکی که با این مشکل مواجه نیستند، استفاده از نرم افزار سوپرچیپ برای آنها توصیه می گردد.

نرم افزار آپدیت دریچه گاز فلزی
این نرم افزار برای بهبود عملکرد شتاب و کشش خودرو موثر است. خودروهای مجهز به دریچه گاز فلزی با اعمال نرم افزار جدید، بهبود در شتاب خودرو و عملکرد بهتر موتور را حس خواهند کرد.
همچنین این آپدیت سبب بهینه تر شدن مصرف سوخت شده و تاخیر پدال گاز را بهبود می بخشد.

موتورهای 1400 سی سی

​​​​​​​برای موتورهای 1400cc دو نوع دریچه گاز سیمی و برقی وجود دارد و برای هر کدام نرم افزاری جداگانه. این نرم افزارها قابل ارتقا به نسخه جدیدتر می باشد.
قابلیتهای عمده این نرم افزارها بدین صورت می باشد:

 • بهبود جزیی شتاب و کشش موتور

 • بهینه شدن جزیی مصرف سوخت

شرایط و تعرفه ها

رعایت اصول نصب و همینطور کیفیت اجناس به کار رفته در کروزکنترل/لیمیتر توسط ما بسیار بالا بوده و قابل مقایسه با سایر خدمات و محصولات مشابه در بازار نمی باشد.
ضمانت محصول: دسته هاي كروزكنترل از زمان نصب داراي يكسال ضمانت تعويض مي باشند. (لازم به ذكر است به دليل كيفيت بالاي اجناس به كار رفته، تابحال يك مورد نيز برگشتي وجود نداشته است)
برای اطلاع از تعرفه ها،مشخصات خودروی خود را را بر اساس مشخصات آن (نوع - تیپ - سال تولید) از طریق فرم ذیل برای ما ارسال نمایید.


پاسخ به پیام های شما 

پاسخ به جناب "بابک و محمد"

با سلام؛ پاسخ به جناب"babak kourehpaz" تمامی خودروهای 206 تولیدی اواخر 91 به بعد دیگر متعلق به پژو نبوده و هیچکدام از نرم افزارهای پژو روی آنها قابل نصب نیست. اگر به دنبال نصب آپشن و نرم افزارها هستید، تولیدات قبل از اوایل 91 مناسبتر هستند. پاسخ به جناب "محمد" دوست عزیز، نرم افزاری برای کاهش مصرف سوخت وجود خارجی ندارد! اگرچه با تغییر نرم افزار، بهینه ماندن مصرف سوخت ممکن است اتفاق بیافتد. ضمن اینکه شما دو خواسته متضاد از یک نرم افزار دارید که برآورده شدنی نیست: افزایش شتاب و کاهش مصرف! با احترام

پاسخ به جناب " مهدی"

با سلام بهترین گزینه برای افزایش شتاب خودروی شما استفاده از نرم‌افزار یورو۴ دوسنسوره و نصب شبیه ساز سنسور دوم است. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید. نرم‌افزاری جهت کاهش مصرف سوخت برای خودروی شما وجود ندارد. با احترام

پاسخ به جناب " حمید"​​​​​​​

با سلام مشکل شما مشکل شایع تولیدات 89 و اوایل 90 با دریچه گاز پلاستیکی است. برخلاف اطلاعاتی که به شما داده اند نرم افزار ECU شما قابل آپدیت شدن است ولی راه حل قطعی رفع مشکل شما نیست. پروسه رفع مشکل ابتدا آپدیت نرم افزار ECU بوده و درصورت برطرف نشدن، تعویض دریچه گاز است. با توجه به تکرار چندین باره مشکل، پیشنهاد ما به شما تعویض دریچه گاز و حل مشکل بصورت اساسی است. آپدیت نرم افزاری می تواند بعد از اینکار با توجه به مزایای آن و بنا به صلاحدید انجام گردد که شامل یکی از نرم افزارهای (آپدیت ECU - یورو4 دوسنسوره - سوپرچیپ) می باشد. با احترام

شما می توانید سئوالات و تجربیات خود را با ما درمیان بگذارید . مطالب خود را ابتدا با ذکر مشخصات خودروی خود  و تیپ آن، نوع گیربکس(دستی-اتوماتیک)، مدل(سال ساخت) و کیلومتر کارکرد و همچنین تاریخ نصب آن شروع نمایید. بدیهی است مشخصات فردی شما نزد ما محفوظ مانده و منتشر نحواهد شد. 

درمیان گذاشتن تجربیات خود با دیگران

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش