​مکان شما در سایت:

خدمات نرم افزاری  >  نرم افزار سوپر چیپ

سوپرچیپ چیست؟
همانطور که می دانید اکثر موتورهای امروزی توسط کامپیوتری به نام ECU کنترل می شوند که در کنار سایر قابلیتها، زمانبندی احتراق، سوخت رسانی و افزایش فشار برمبنای سرعت و درخواست راننده را تعریف می کنند.

بر اساس پارامترهای ورودی، مشخصه های فوق الذکر به گونه ای تنظیم می شود که خروجی مناسب از موتور گرفته شود. این کار تحت عنوان جدول مپ (Mapping Table) شکل می گیرد که حاوی مقادیر از پیش تعیین شده توسط کارخانه سازنده برای کنترل رفتار موتور است. معمولاً کارخانه های سازنده به دلیل احتمال عدم تبعیت صاحبان خودرو از سرویسهای دوره ای و استفاده از سوختهای غیراستاندارد به گونه ای این جداول را تنظیم می کنند که حداکثر توان موتور در خروجی آن ظاهر نشده و به اصطلاح قدرت واقعی موتور پنهان باقی بماند.

سوپرچیپ بر اساس تستهای عملی و آزمایشهای علمی، مقادیر این جداول را به گونه ای دوباره برنامه ریزی و تنظیم می کند که همزمان شاهد افزایش قدرت موتور و بهینه سازی مصرف سوخت باشیم. این مقادیر بسیار با دقت تنظیم شده، به گونه ای که خودرو از حالت استاندارد خارج نخواهد شد. درنهایت این نرم افزار با تایید پژو روانه بازار شده است.​​​​​​​

مزایای استفاده از سوپر چیپ


 • پاسخ بهبود یافته به پدال گاز (بهبود تاخیر پدال گاز): یکی از مشکلات رایج موتورهای TU5 عدم پاسخ مناسب و سریع به پدال گاز بوده به نحوی که تنبلی خودرو در حرکت به وضوح احساس می شود. سوپرچیپ این مشکل را تا حدود زیادی بهبود بخشیده و عکس العمل موتور نسبت به پای راست شما حریص تر خواهد شد.

 • توزیع عادلانه تر قدرت: نیروی موتور در دور موتورهای مختلف بصورت متناسب توزیع می شود و دیگر به اینصورت نخواهد بود که به یکباره در دور موتورهای بالا قدرت موتور افزایش یابد و در دورهای پایین خودرو تنبل به نظر بیاید. اینکار علی الخصوص سبب می شود رانندگی در شهر و تعویض دنده های کمتر لذت بخش تر شود.

 • شتاب بهبود یافته برای سبقت امن تر: با درنظر گرفتن موارد فوق، شما می توانید همیشه از داشتن قدرت موتور کافی در سبقتها نسبت به گذشته مطمئن بوده و با خیال آسوده تری سبقت گیری نمایید.

 • بهینه ماندن مصرف سوخت، همزمان با افزایش قدرت موتور: مقادیر این جدول به گونه ای دوباره مقداردهی شده اند که همزمان با بهبود قدرت موتور، مصرف سوخت هم بهینه گردد.

 •  افزایش تا 10% قدرت موتور بیشتر: طبق اعلام رسمی شرکت سوپرچیپس، این افزایش در موتورهای 1600 سی سی با قدرت موتور 110 اسب بخار، معادل 8 اسب بخار بیشتر خواهد بود.


میزان تاثیر نرم افزار سوپرچیپ

این نرم افزار برای کلیه موتورهای 1600cc با دریچه گاز پلاستیکی و فلزی نصب و توصیه می گردد. پس از نصب نرم افزار و نشستن پشت خودرو، (درصورت سلامت فنی موتور) به سرعت تغییر را احساس خواهید کرد.
نکته: بر روی خودروهای دنده اتوماتیک که بطور ذاتی از ضعفهای حرکتی نسبت به مدلهای دنده دستی رنج می برند، تاثیر استفاده از این نرم افزار به مراتب خود را بیشتر نشان داده و خودرو بسیار پرشتاب تر و دارای تواناییهای حرکتی بهتری خواهد شد.  از اینرو استفاده از این نرم افزار برای این خودروها اکیداً توصیه می گردد.

بطور کلی تغییرات را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:


 • خودرو پرشتاب تر شده و در شتاب گیری اولیه کاملاً نسبت به گذشته برتری خواهد داشت.

 • تاخیر پدال گاز به میزان زیادی بهبود پیدا کرده و این مورد در هنگام شروع به حرکت و خصوصاً در هنگام استفاده از کولر به وضوح قابل مشاهده است.

 • دور موتور نسبت به گذشته سریعتر و راحتتر بالا می آید.

 • در دورهای پایین موتور، قدرت بیشتری احساس خواهید کرد.

سلامت فنی خودرو

قبل از هر چیز از سلامت فنی خودروی خود مطمئن شوید. درصورت نقص فنی هر چند کوچک در خودرو(اعم از عدم کارکرد صحیح یا کثیفی انژکتورها، برق رسانی کویل، شمعها، تایم نبودن تسمه تایم و ...) این نرم افزارها نمی توانند به خوبی عمل کنند و تاثیر موردانتظار چشمگیر نبوده و یا اثرگذار نخواهد بود.در اینصورت خودرو دارای نقص مکانیکی بوده و این موضوع مانع از عملکرد صحیح و اثربخشی مفید نرم افزار می گردد.
برخی از اشکالات فنی که می تواند در این مورد تاثیرگذار باشد:

 • عدم کارکرد مطلوب دریچه گاز

 • عدم کارکرد صحیح یا کثیفی انژکتورها

 • مشکل در برق رسانی کویل

 • مناسب نبودن و یا عمر بالای شمعها

 • تایم نبودن تسمه تایم

 • و ...

اگر احساس می کنید خودروی شما نسبت به سایر خودروهای مشابه از ضعفهای حرکتی برخوردار است، ابتدا با تست تعویض قطعات مختلف از صحت عملکرد بخشهای مکانیکی و برقی آن اطمینان حاصل کرده و پس از رفع مشکل و نرمال شدن خودرو، اقدام به نصب نرم افزارهای جدید نمایید.

نحوه نصب

هم اکنون نصب برنامه سوپرچیپ در بازار با دستکاری و بازکردن درب ECU و لحیم کردن چند رشته سیم به پایه های ریز IC مربوطه و پروگرام کردن آن از طریق دستگاه X-Prog انجام می گیرد که اینکار مسلماً باعث ابطال گارانتی خودرو نیز خواهد شد. همینطور این احتمال وجود دارد که به علت عدم دقت در لحیم کاری، پایه های IC به هم نزدیکتر شده و به مرور زمان امکان اتصال کوتاه و سوختن ECU دور از ذهن نخواهد بود.

نصب نرم افزار سوپرچیپ توسط ما توسط دستگاهی خاص و فقط از طریق پورت دیاگ(OBD-II) خودرو انجام خواهد شد. به گونه ای که دیگر نیازی به بازکردن و دستکاری ECU نخواهد بود و گارانتی خودرو نیز محفوظ باقی خواهد ماند.
خودروهای تحت پوشش

نرم افزار سوپرچیپ فقط بر روی خودروهای 206، 206SD و 207i دارای موتور 1600cc با دریچه گاز پلاستیکی و فلزی قابل نصب است.
برای اطلاع از نوع دریچه گاز خودروی خود، می توانید به توضیحات مندرج در صفحه انواع دریچه گاز مراجعه نمایید.

به صرفه تر بودن سوپرچیپ نسبت به سایر روشهای افزایش شتاب

استفاده از این نرم‌افزار به چند دلیل بسیار به صرفه است. معمولاْ برای افزایش شتاب خودرو به عنوان راههای معمول تعویض پدال گاز(با نوع پنج سیم) و تعویض شمعها(با نوع سوزنی و با مارکهایی مانند Autoilite) و تعویض فیلتر هوا(با مارک K&N) پیشنهاد می گردد که هر کدام حداقل هزینه ای بین 100,000 الی 250,000 تومان خواهد داشت. نکته قابل توجه این است که درمقابل هزینه ای که در این راه انجام می شود بیشترین بازدهی متعلق به نرم‌افزار سوپرچیپ بوده و به نسبت هزینه بیشترین تاثیر را بر روی بهبود شتاب خودرو و توان حرکتی آن خواهد گذاشت.
اگرچه انجام راهکارهای ذکر شده دیگر درکنار استفاده از سوپرچیپ به عنوان اقدامات تکمیلی توصیه می شود.

شرایط و تعرفه ها

رعایت اصول نصب و همینطور کیفیت اجناس به کار رفته در کروزکنترل/لیمیتر توسط ما بسیار بالا بوده و قابل مقایسه با سایر خدمات و محصولات مشابه در بازار نمی باشد.
ضمانت محصول: دسته هاي كروزكنترل از زمان نصب داراي يكسال ضمانت تعويض مي باشند. (لازم به ذكر است به دليل كيفيت بالاي اجناس به كار رفته، تابحال يك مورد نيز برگشتي وجود نداشته است)
برای اطلاع از تعرفه ها،مشخصات خودروی خود را را بر اساس مشخصات آن (نوع - تیپ - سال تولید) از طریق فرم ذیل برای ما ارسال نمایید.


پاسخ به پیام های شما 

پاسخ به جناب "علی"

با سلام؛ انتخاب نرم افزار بر اساس نوع دریچه گاز خودروی شما صورت می گیرد. ولی برای افزایش شتاب، نرم افزار سوپرچیپ به مراتب بهتر از سایر نرم افزارها می باشد. با احترام

پاسخ به جناب " مصطفی ساداتی"

با سلام خدمت شما دوست گرامی خیر. نسخه جدیدتری از سوپرچیپ عرضه نشده و شما آخرین نسخه از آن را دارا می باشید. با احترام

پاسخ به جناب " سیامک"​​​​​​​

با سلام؛ خیر نه نرم افزار سوپرچیپ و نه پدال گاز پنج سیم بر روی 206های تولید اواخر 91 به بعد قابل نصب نیست. علت متفاوت بودن ECU بکار رفته و سیمی بودن دریچه گاز در این خودروها می باشد. با احترام

شما می توانید سئوالات و تجربیات خود را با ما درمیان بگذارید . مطالب خود را ابتدا با ذکر مشخصات خودروی خود  و تیپ آن، نوع گیربکس(دستی-اتوماتیک)، مدل(سال ساخت) و کیلومتر کارکرد و همچنین تاریخ نصب آن شروع نمایید. بدیهی است مشخصات فردی شما نزد ما محفوظ مانده و منتشر نحواهد شد. 

درمیان گذاشتن تجربیات خود با دیگران

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش