خودروی خود را بهتر بشناسیم

خودروی پژو 206 و 207i دارای امکانات و آپشنهای به روز و کارآمدی است که ابتدا در اروپا و سپس در دیگر نقاط جهان از جمله ایران عرضه شده است. این خودرو دارای امکانات پیشرفته و به روزی است که در طراحی اولیه آن لحاظ شده است. ولی متاسفانه در کشور ما، بسیاری از این امکانات بر روی این خودروها نصب نگردیده و به مشتری عرضه نمی گردد. شما می توانید به راحتی آپشنهای فابریک این خودرو را بر روی خودروی خود نصب و استفاده کنید.

برخی از آپشنهایی هوشمند این خودرو عبارتند از:

 

برخی از دیگر امکانات هوشمند این خودرو که درحال حاضر بر روی 206 و 207i فعال بوده یا قابل فعال شدن است عبارتند از:

قفل شدن اتوماتیک دربها پس از حرکت (Auto Locking) *

پس از حرکت و عبور از سرعت 10 کیلومتر در ساعت، دربهای خودرو بصورت اتوماتیک قفل خواهند شد. این آپشن در خودروهای با کلید فلاشر دو تکه قابل استفاده بوده و با نگه داشتن کلید قفل روی داشبورد به مدت 5 ثانیه فعال یا غیر فعال خواهد شد.

قفل شدن دوباره دربها پس از بازکردن قفل مرکزی (Auto Relocking) *

فرض کنید درهای خودرو قفل است و شما با ریموت سوییچ، قفل درها را باز می کنید. اگر تا 30 ثانیه به سراغ خودرو نرفته و دستگیره درها را نکشیده و یکی از آنها را باز نکنید، خودرو دوباره درها را قفل می کند. (این آپشن معمولاً بر روی خودروها فعال نبوده و با استفاده از دیاگ و بصورت نرم افزاری می تواند فعال شود)

روشن ماندن نورپایین در هنگام استفاده از نور بالا (Double Reflector) *

برای ایجاد دید بهتر و روشن ماندن کف جاده به هنگام استفاده از نور بالا، چراغ نور پایین خاموش نخواهد شد.

فلاشر اتوماتیک هنگام ترمز شدید (Hazard Flash on Sharp Deacceleration) *

در هنگام ترمز بسیار شدید و جهت هشدار به خودروهای پشت سری، فلاشرها بصورت اتوماتیک روشن شده و پس از شتابگیری مجدد، خاموش خواهند شد. (این آپشن بر روی خودروهای دارای ترمز ABS فعال می باشد ولی فعالسازی آن بر روی خودروهای فاقد ABS توصیه نمی گردد)

روشن شدن برف پاک کن عقب، هنگام دنده عقب (Reverse Wipe) *

در مدلهای هاچبک مجهر به برف پاک کن عقب، اگر برف پاک کن جلوی خودرو روشن باشد، هنگام استفاده از دنده عقب، برف پاک کم عقب نیز بصورت اتوماتیک روشن خواهد شد.

مرا تا خانه همراهی کن! (Follow Me Home)

هنگامی که چراغهای خودرو روشن است و خودرو و چراغهای آنرا را خاموش می کنید، با یکبار زدن نور بالا، چراغهای خودرو روشن مانده و پس از مدت زمان 30 ثانیه خاموش می شوند. شما می توانید در این مدت، دربهای خودرو را قفل نموده و خودرو را ترک نمایید. این آپشن جهت روشن نمودن محیط برای راننده در جاهای تاریک (مانند پارکینگ) پس از ترک خودرو کاربرد دارد.

چراغ سقفی را روشن کن!
(این مورد جالب را حتماً امتحان کنید و به دوستان خود نیز اطلاع دهید!)

درب خودرو را باز کرده و پس از استقرار در جای خود، درب را ببندید. چراغ سقفی روشن شده و پس از 30 ثانیه خاموش خواهد شد. پس از خاموش شدن چراغ سقفی، اگر بخواهید برای روشن کردن خودرو سوییچ را در مغزی سوییچ زیر فرمان قرار دهید ولی به دلیل تاریکی محل آنرا پیدا نکنید، با قرار دادن سوییچ در حوالی مغزی سوییچ زیر فرمان و حرکت دادن در آن محدوده، خودرو بصورت کاملاْ هوشمند چراغ سقفی را برای روشن شدن محیط و پیدا کردن آسانتر محل مغزی سوییچ زیر فرمان، روشن خواهد کرد. (حتی بدون لمس قسمت فلزی سوییچ با آن)

برف پاک با سرعت متغیر

 برف پاک کن خودروی شما دارای چند حالت است: تک - خاموش - متناوب(اتوماتیک) - دور کند - دور تند

در حالت متناوب، تیغه ها بصورت تک با زمان توقف و سرعت ثابت، کار می کند. چنانچه سرعت بیش از 90 کیلومتر در ساعت شود، بدون تغییر سرعت حرکت تیغه ها، فاصله زمانی توقف آنها کاهش می یابد.

با نصب سنسور نور و باران، حالت متناوب به حالت اتوماتیک تبدیل شده و با توجه به شدت بارندگی سرعت حرکت تیغه ها بطور خودکار تنظیم خواهد شد.

اگر در حالت دور کند، سرعت خودرو را کم کنید و متوقف شوید، دور کند، به حالتی شبیه متناوب درآمده و هر بار با مکثی کوتاه کار می کند. با حرکت مجدد به حالت دور کند و بدون مکث باز خواهد گشت.

قفل درب داشبورد

درب داشبورد از طریقه ای خاص و بدون کلید، قابل قفل شدن است! برای قفل کردن درب داشبورد دو لبه زیری درب آنرا به سمت بالا بکشید. درب کمی جابجا شده و دیگر با دستگیره باز نمی شود. برای باز کردن مجدد با فشار به گودی زیر دستگیره، درب را به پایین هل داده تا آزاد شود.

* درصورت فعال بودن این آپشنها بصورت نرم‌افزاری


نظرسنجی

با خواندن این صفحه:
ثبت نظر  نمایش نتایج

پیام شما

ارسال پیام

فیلد های ضروری

اطلاعات تماس شما

پیام شما